Teknosol

Asprova Teknik Toplantısı / Frankfurt

26-27 Eylül 2017 tarihleri arasında Frankfurt’a yakın Wetzlar kasabasında gerçekleştirilen Asprova Teknik toplantıda birçok ülkeden gelen danışmanlar deneyimlerini paylaşma fırsatı buldular.  Toplantıya Almanya, İspanya, Türkiye, Macaristan, Çekoslovakya, Litvanya ve İsrailden 30 a yakın teknik uzman, danışman ve yönetici düzeyinde proje lideri katıldı. Türkiye’den firmamızın APS danışmanı Esra Akduman da katılımcılar arasındaydı. 

Asprova_Teknik_Toplantı_2017

Gabor Körtvélyessy 2017 - Asprova 14 versiyonu ile gelen fonksiyonları açıkladı:
•   Group Assignment Continuous: Bazı operasyonları grup halinde planlama yeteneği
•   Overwrite calender: Vardiya yaratmadan takvimi kolaylıkla revize edebilme yeteneği
•   Tatil günlerinin ülkelere göre direct Asprova sitesinden download edilebilmesi 
•   Yetkilendirme (Active Directory Entegrasyonu vb)
•   Algoritmada Yenilikler ( Expressions overloading, yeni fonksiyonlar vb) 
•   NLS / DS Gelişmiş Fonksiyonlar (Lisans güncellemede kolaylıklar, log yedekleme imkanı, NLS / DS admin özellikli kullanıcı ile çalışabilme, Windows Server 2016  desteği)
Asprova Chief Engineer Tomohiro Tanaka ise 2018 Ocak ayında yapılacak güncelleme ile Asprova ile gelecek yenilikler konusunda bir sunum yaptı.
Asprova planlama konusundaki uzmanlığını lojistik sektörüne  SCP (Supply Chain Management) ürünü ile taşıdı. Japonya’da uzun süredir kullanılan bu ürünün ilk Avrupa satışı Finlandiya’da yapılmıştır. Proje uyarlama aşamasındadır. Stefan Schneider, Technical Meeting sırasında Supply Chain Management ürününün lojistik sektöründeki sorunlara getirdiği pratik çözümleri detaylı olarak aktardı.
 
Asprova_Teknik_Toplantı_2017
 
Tüm gün eğitim ve fikir alışverişi ile geçen yoğun gündem, akşam yemeğindeki sıcak sohbetle noktalandı.
 
Asprova_Teknik_Toplantı_2017